Wizualizacja Kuchni

Wizualizacja Kuchni VR

No to gotujemy …

Tym razem zrealizowaliśmy zamówienie od osoby prywatnej. Wizualizacja kuchni w nowo powstającym domu zgodnie z wymaganiami klienta. Zadanie z pozoru banalne, lecz nic bardziej mylnego. Każdy kto kiedykolwiek zastanawiał się nad projektem kuchni wie, że zaplanowanie rozmieszczenia stref kuchennych, czyli ilości blatów roboczych, wyspy, szafek, szuflad i sprzętu agd musi być przemyślane. W tym miejscu musimy odczuwać swobodę poruszania się, a jednocześnie nie możemy mieć za daleko do zlewu czy kosza na śmieci. Strefa kuchni musi być ergonomiczna, powinna być też wystarczająco jasna, by w świetle dziennym dawała komfort pracy bez sztucznego oświetlenia. Kuchnia to też często miejsce spotkań, więc umieszczenie w centralnym punkcie wyspy z hokerami to bardzo trafne rozwiązanie, które dodatkowo w naturalny sposób oddziela salon od kuchni.

wersja 1.1

 

Materiały

Dobór materiałów wykończeniowych jest kluczowy, bo zostaną one na dłuższy czas. Zwłaszcza w przypadku kiedy kuchnia jest otwarta na salon warto dobrać pasujące do siebie wykończenie podłóg.

 

Wizualizacja Kuchni

Dobrym sposobem prezentacji projektu jest wykorzystanie do tego technologii i sprzętu VR (eng. virtual reality). Poniżej znajduje się wizualizacja kuchni w formie panoramy 360, jednak dopiero użycie okularów do VR przeniesie widza do naszej kuchni i pozwoli ocenić czy wszystko ze sobą współgra.

 

wersja 1.2