Wizualizacja Osiedla – Mirakowo

Wizualizacja Osiedla

W niedalekiej odległości od Torunia, w miejscowości Mirakowo, na prywatnym terenie bezpośrednio nad jeziorem powstaje ekskluzywne Osiedle Letnie PLAZA i WODA. Mieszkańcy tych kilkunastu domków będą mieli mnóstwo atrakcji związanych z posiadaniem prywatnej plaży i ogromnego pomostu. Amatorzy ekstremalnych sportów wodnych nie będą musieli już wyjeżdżać na koniec świata, ponieważ tu zrealizują wszystkie swoje pasje. Inwestor postanowił, że konieczna będzie wizualizacja osiedla. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy uczestniczyć w tym przedsięwzięciu.

Plaża i Woda

Otrzymaliśmy plany przytulnego osiedla, schematy przyszłych domków wraz z infrastrukturą. Rozmowa z inwestorem dostarczyła nam niezbędnych informacji na temat materiałów, kolorów i wszelkich szczegółów stanowiących istotną całość osiedla. Postanowiliśmy jednak zacząć od zdjęć z lotu ptaka. Mając taki materiał mogliśmy przygotować pierwsze wizualizacje, które wkomponowaliśmy w środowisko.

Marketing

Na potrzeby marketingu, statyczna wizualizacja osiedla, przygotowywana była w wysokich rozdzielczościach. Pozwoliło to inwestorowi „wystartować” z kampanią zanim zostanie wbita pierwsza łopata. Zyskując wiele cennego czasu, kampania reklamowa może przebiegać spokojniej, docierając do większej liczby zainteresowanych.

Kolejnym krokiem w kampanii było pokazanie klientowi świat VR (wirtualnej rzeczywistości). Postanowiliśmy przygotować ujęcia sferyczne, dające widok 360 w każdej osi. Klient otrzymał materiał do prezentowania w okularach VR oraz panoramy nadające się do umieszczenia na Facebook lub witrynie internetowej.  Wizualizacje takiego typu, mocno wpływają na oglądającego, szczególnie gdy prezentowane są za pomocą okularów.

Video

Kolejny etap to obraz w ruchu. Przygotowanie video wymaga wiele czasu i pracy. Co prawda obiekty 3D zostały wcześniej przygotowane na potrzeby wizualizacji lecz zsynchronizowanie ich z materiałem video z drona, to inna sprawa. Wymaga to przeanalizowania wielu punktów odniesienia. Na ich podstawie program jest w stanie odtworzyć ruch kamery drona i dopasować do niej ścieżkę kamery wizualizacji. Niestety to polowa drogi, zostaje jeszcze wyrenderowanie. Na 1 sekundę video przypada 30 klatek, co łatwo policzyć, video trwające 1,5 minuty zawiera 2700 klatek.  Render takiej ilości materiału wymaga czasu, lecz efekt końcowy jest tego warty.