Apartament 1 ⋅ Warszawa

Apartament ⋅ Wizualizacja 3D

Wizualizacja 3D większego z dwóch apartamentów w Warszawie. Piękne okna z łukami zostały zachowane w pełnej okazałości. Klient mógł się przekonać jak zadziała zastosowanie szklanej ściany. Wnętrze pozostaje jasne i przestronne. Kolejny przykład na  to jak wizualizacje pomagają zaoszczędzić pieniądze oraz pozwalają podejmować trafne decyzje. Tradycyjna ściana zmieniłaby piękny apartament w kawalerkę a tym samym znacząco spadłaby wartość rynkowa lokalu.

W wizualizacji braliśmy też pod uwagę szerokość oraz orientację względem kierunków geograficznych. Pozwoliło to określić kąt promieni słonecznych wpadających przez okno.

Renderowanie projektu w trybie Environment daje możliwości nieco więcej niż tradycyjny obraz. Oglądający jest w stanie „rozejrzeć” się po projektowanym lokalu. Niezwykle przydatna forma prezentacji projektu na etapie samego projektowania. Jeden render wystarczy do uzgodnienia poprawek lub zatwierdzenia całości projektu. To daje oszczędność czasu, a co za tym idzie, ma ogromny wpływ na cenę końcową samej wizualizacji. Oczywiście rendery Environment także stosuje się przy prezentacjach w formie VR (Virtual Reality). Wykonanie renderu na wysokości wzroku człowieka w połączeniu z okularami typu VR dają niesamowite odczucia u odbiorcy. Dzięki temu klient jest w stanie stwierdzić, że okno jest ciut za małe a stolik stoi za blisko ściany.

Apartament ⋅ Panorama 360

Dla lepszego efektu radzimy przeglądanie panoram w trybie pełnoekranowym.

 

Prezentacje interaktywne, w których widz ma możliwość oglądania dokładnie tego czego chce, doskonale spełniają swoje zadanie. Interakcja widza z projektem umożliwia mu wychwycenie niuansów, które wyszłyby dopiero podczas realizacji. Widz nie musi być ekspertem w danej dziedzinie, żeby stwierdzić czy kuchnia jest za mała a lampa za nisko, co więcej ma możliwość kierowania się swoim poczuciem wygody i estetyki. Interakcja jest bardziej wymowna niż opowieści dekoratora, decyzja klienta zapada w maksymalnie krótkim czasie.

Wizualizacja 3D, a w szczególności typ VR, są coraz częściej stosowane w niemalże każdej dziedzinie. Tu warto wspomnieć o stereoskopi (wiki: Stereoskopia ). Nasze wizualizacje mogą być także przygotowywane właśnie z tą techniką obrazowania. Dzięki tej technice widz ma poczucie głębi. Obraz dla każdego oka jest odrobinę inny, przesunięty o kilka centymetrów. Do takiego obrazowania niezbędne są okulary typu VR lub telewizor z technologią 3D.

Architektura 3D: Apartament 2 – Warszawa